ریبرث + باز هم ششصد دستگاه (2)

{(هفت هشت ماهی میشد که اصلا عطای وبلاگو به لقاش بخشیده بودم ولی الان میبینم که حفظ حریم هایی که آدم واسه خودش تعریف میکنه هر روز سخت تر از روز قبل میشه و یه اتفاق باعث شد یادم بیاد چه قد داشتن وبلاگی که مخاطباش نویسنده ش رو نشناسن خوبه و یه جورایی میشه همون خلوت دکتر جکیل با مستر هاید!  واسه همین موضوع بود که دیدم داشتن وبلاگی که همه آدرسش رو دارن به درد نمیخوره و بیشتر وباله تا فراغ. همین شد که وبلاگ قبلیم رو چند دقیقه پیش پاک کردم .حیف بود ولی خوب عیب نداره ، می ارزید.خوشحالم که آدرس این وبلاگ محرمانه مونده بود و هنوز میشه توش احساس راحتی کرد. شخصیت مجازی خیلی خوبه. واقعا آدم روراست با خود خودش طرف میشه. همین کارو توی فیس بوک هم کردم که متاسفانه کلی گاف دادم خودمو لو دادم. عوضش اینجا بیشتر سعیمو میکنم. بعضی وقتا از خودم بدم میاد که چرا به خاطر حفظ هویت مجازی چند تا دوستی خوب رو که میشد داشته باشم به هم زدم ولی یه صدایی بهم میگه تنها و مجهول باش، عوایدش رو خودت بعدا میبینی! عجیبه که حتی یک فایده هم برای همچین کار ابلهانه ای نمیتوانم تصور کنم ولی سخته که آدم بخواد صدای عقلشو به صدای ابلهانه درونش بچربونه، قضیه به همون مسخرگی ایمان دینیه و طول میکشه که آدم از شر همچین فکرای احمقانه ای راحت بشه. میبینین که خودم هم میدونم چه قد تصوراتم احمقانه س ولی نمیتونم ولشون کنم؟ یه بعد مسخره  این افکار علاوه بر بلاهت ذاتی و مفهومیشون همین قابلیت چسبیدنشون مث آدامس به آدمه که میدونی آدامس مال خودت نیست و میخوای از خودت جداش کنی ولی ولت نمیکنه ! واسه شما هم پیش اومده؟!)

یادمه پارسال قبل از عید یه مطلبی نوشته بودم وسط سرما و توی ششصد دستگاه که همه ش رو به وبلاگ منتقل نکرده بودم گفتم الان که دوباره می خوام بیام سراغ وبلاگ نویسی بهتره مطالب قبلی رو جمع و جور کنم. چند خط ازش مونده بود که سر گشادی منتقلش نکرده بودم .این ادامه مطلبیه که در مورد انتخابات مزخرف پارسال نوشتم که کلی حالمو گرفته بود)}

 

....کسی که روحش هم از این اجماع باخبر نبودو در رویایش هم نمیدید که بخشی از آرایش از دست آدمهایی توی صندوق افتاده است که نه خودش رو قبول دارند و نه جهت گیریش و نه رزومه لجن سیاسیش را ...

و آنچه برای من باقی ماند ناامیدی از پتانسیل بلااستفاده دانشجویان و ناامیدی از احوال سالیان آتی کشور بود. در خاطراتی که فعالان دانشجویی نیم قرن پیش و کمتر نوشته اند فضایی ترسیم شده که اوضاع فعلی و وضع موجود دانشگاه در قیاس با آن حکم کودکستانی پر از بچه های بلاتکلیف را دارد که منتظرند ببینند مربیشان کی بهشان میگوید بروند بشاشند و کی میگوید بروند آب دهنشان را پاک کنند.

بنده خدا م.ح.م.د راست میگفت که " ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیرو ما بانفسهم" . صد تا فحشش میدم ولی با این ذکر خیری که ازش کردم فعلا حسابم باهاش شد 99- !

/ 0 نظر / 4 بازدید